Spółka ZGM-TBS świętuje 20-lecie istnienia

Miasto z Wizją / 29.11.2018 / Komentarze
Tomasz Wełk: Szczecinek zmienił się diametralnie jeśli chodzi o mieszkalnictwo

Dziś (czwartek, 29 listopada) w szczecineckim zamku odbyła się konferencja połączona z obchodami jubileuszu 20-lecia istnienia Spółki ZGM-TBS. Spotkanie dedykowane było kontrahentom, wykonawcom, projektantom i wszystkim firmom, które współpracują z ZGM-TBS, w tym również spółkom miejskim i jednostkom organizacyjnym miasta. W pierwszej części spotkania miało miejsce podsumowanie osiągnięć uzyskanych na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz podziękowanie wszystkim za dotychczasową owocną współpracę. W drugiej części konferencji odbyły się prezentacje dotyczące nowoczesnych technologii z dziedziny budownictwa, wentylacji i termoizolacji oraz  nowoczesnego ogrzewania.

- W ciągu ostatnich kilkunastu lat zrobiono bardzo dużo. Szczecinek zmienił się diametralnie jeśli chodzi o mieszkalnictwo – mówi Tomasz Wełk, prezes Spółki ZGM-TBS. - A z drugiej stronnych zostało też zrealizowanych bardzo wiele przedsięwzięć, które wciąż są kontynuowane. Takimi najważniejszymi są m.in. kwestie rozbiórek. Teraz jest ich już mniej, ale w latach ubiegłych było naprawdę sporo rozbiórek, które pozwoliły uporządkować centrum miasta. Oprócz tego utwardzono dojazdy do zapleczy nieruchomości, realizowany jest także program wspomożenia dopłat wspólnot mieszkaniowych, po to żeby miały zdolność kredytową. Dzięki temu blisko 200 budynków wspólnot zostało odremontowanych, nie licząc oczywiście budynków komunalnych.

- Takie sukcesy, którymi warto się pochwalić, to także realizowany program podłączania budynków do MEC-u i likwidowania domowych palenisk. Warto również wspomnieć o programie „Wspólne podwórka” czy realizowanym od dwóch lat programie likwidacji WC poza lokalami. Jest on policzony łącznie na pięć lat. Planujemy zmniejszenie liczby lokali bez WC o ponad 100. W Szczecinku i tak jest tych lokali mało. Warto sięgnąć wstecz, żeby uświadomić sobie, jak dużo zostało zrobione. Ale też wiele jest jeszcze do zrobienia.

- Jeżeli chodzi o plany na najbliższe lata, to najważniejszym punktem jest budowa budynku z 30 mieszkaniami przy ul. Polnej, na który mamy już wykonaną dokumentację. Przy tej inwestycji przewidziane jest również wsparcie miasta, więc mam nadzieję, że będziemy mogli zacząć tę inwestycję w przyszłym roku. Będziemy również kontynuować program likwidacji WC poza lokalami. Chcemy zlikwidować je we wszystkich lokalizacjach, gdzie będzie to technicznie możliwe. Cały czas niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się również program dofinansowania do remontów elewacji i dachów. On także będzie kontynuowany – dodaje Tomasz Wełk.

Podczas czwartkowej konferencji, po podsumowaniach, prezentacji swoich produktów dokonały trzy firmy – lider w branży nowoczesnych technologii izolacyjnych Recticel Insulation, producent urządzeń grzewczych na podczerwień Redwell Manufaktur GmbH oraz firma Darco Sp. z o.o. oferującej kompleksowe rozwiązania wentylacyjno-grzewcze.

Tekst, foto: Marzena Góra