Spinningowe Mistrzostwa Europy w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 04.03.2018 / Komentarze
Znamy szczegóły organizacyjne imprezy na Trzesiecku. Mistrzostwa pod patronatem medialnym „Miasta z Wizją”

Październik będzie obfitował w super wydarzenia wędkarskie w Szczecinku. O zawodach Crazy Fishermen Szczecinek 2018 napisaliśmy już niemal wszystko. Okazuje się, że to nie koniec super wiadomości dla Wędkarskiego Szczecinka. W pierwszy weekend października (4-7.10) na Trzesiecku rozegrane zostaną Spinningowe Mistrzostwa Europy Osób Głuchych.

Znamy już szczegóły organizacyjne imprezy. Redakcja „Miasto z Wizją” (w zacnym gronie) jest jednym z patronów Mistrzostw Europy.

- Spodziewamy się udziału około 100 wędkarzy z 12 krajów europejskich – mówi „Miastu z Wizją” Norbert Stolarczyk z organizacji „Wędkarze bez Barier”. - Ostateczne listy startowe powinniśmy zamknąć do końca marca. Z dumą pragnę nadmienić, że będą to już piąte z kolei zawody tej rangi a pierwsze w naszym kraju. Ostatnie odbyły się na Łotwie gdzie jednogłośnie Polska została wybrana na organizatora tegorocznych zmagań. Impreza ma na celu propagowanie wędkarstwa spinningowego osób niepełnosprawnych z zakresu utraty słuchu, aktywizację ruchową oraz integrację wszystkich środowisk wędkarskich. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas oraz prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Teodor Rudnik. Z kolei patronat medialny objęły wszystkie czołowe media polskiego wędkarstwa, m.in.: Wiadomości Wędkarskie, Wędkarski Świat, Wędkarstwo Moje Hobby, All FISH, Wędkarska Przygoda, Wędrówki z Wędką oraz lokalne media - Miasto z Wizją i Telewizja Gawex.

Uroczyste otwarcie mistrzostw będzie miało miejsce w czwartek 4 października o godz. 18. Dzień później wędkarze rozegrają I turę zawodów - początek o godz. 9. W sobotę 6 października II tura zawodów (godz. 9). Uroczystość zakończenia mistrzostw planowana jest tego samego dnia o godz. 20.

Jak powiedział nam N. Stolarczyk do Szczecinka zjadą wędkarze z 12 państw, m.in. z Danii, Irlandii, Ukrainy, Rosji, Czech, Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji i Kazachstanu.

Wideo: Wędkarze bez Barier

Plakat (projekt): SzLOT