Śmieciowy biznes w 2018 roku

Miasto z Wizją / 29.12.2017 / Komentarze
PGK "zaopiekuje" się naszymi odpadami

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, jako jedyna firma złożyła ofertę w przetargu na odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie miasta.

Przetarg został rozstrzygnięty. Jak powiedział nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, PGK otrzymało już zamówienie na prowadzenie śmieciowego biznesu w 2018 roku - od 2 stycznia do 31 grudnia. Cena 2,75 mln zł brutto.

- To nieco więcej niż w ubiegłym roku, ale i pracy będzie więcej, bo przybywa gniazd, w których będą teraz nie cztery a pięć zbiorników na odpady - podkreśla burmistrz.

W ramach zadania na barkach PGK spoczną obowiązki zebrania śmieci z terenu miasta i wywiezienia ich do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym.

Odbiór odpadów to nie wszystkie usługi w tym zakresie. Firma musi też opróżnić specjalistyczne pojemniki na zużyte baterie i akumulatory, odebrać z aptek przeterminowane leki oraz przeprowadzać, co miesiąc zbiórkę odpadów wielkogabarytowych.

Na „dziś” ceny za odbiór śmieci dla mieszkańców Szczecinka pozostają bez zmian. Odpady nieposegregowane kosztują 21 zł, a posegregowane - 14 zł, w obu przypadkach od osoby.

O "śmieciowych" opłatach w 2018 roku pisaliśmy w artykule: