Skłamali, że Suchowiejko jest burmistrzem. Teraz muszą sprostować

Miasto z Wizją / 28.09.2018 / Komentarze
Sąd Okręgowy w Koszalinie stwierdził, że banery wprowadzały wyborców w błąd

Zaledwie wczoraj (27.09) na naszych łamach opisywaliśmy sprawę dość „niefortunnego” baneru, jaki na elewacji CH Aria zamieścił kandydat na burmistrza Wiesław Suchowiejko. Na wspomnianym banerze widniała informacja, jakoby był on „burmistrzem Szczecinka”, a nie kandydatem. Więcej na ten temat w artykule „Był już burmistrzem Szczecinka. Znów jest „tylko” kandydatem”.

Sprawa ta miała swój finał w sądzie. Dziś, 28 września Sąd Okręgowy w Koszalinie przyjrzał się wspomnianemu banerowi. Efekt? Komitet Wyborczy, z którego startuje Wiesław Suchowiejko ma umieścić stosowne sprostowanie na pierwszych stronach w najbliższych wydaniach dwóch lokalnych tygodników.

„Komitet Wyborczy Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego informuje, że Wiesław Suchowiejko nie jest burmistrzem Szczecinka” – sprostowanie o takiej treści ukaże się na pierwszej stronie najbliższego wydania „Gazety Szczecineckiej” i „Tematu Szczecineckiego”. To efekt przegranego przez komitet wyborczy, z którego kandyduje W. Suchowiejko procesu, który odbył się w piątek przed Sądem Okręgowym w Koszalinie.

- Sąd przychylił się do naszego wniosku i jednoznacznie stwierdził, że informacje znajdujące się na banerach komitetu, z którego kandyduje W. Suchowiejko wprowadzały wyborców w błąd i dlatego nakazał ich sprostowanie. Tym samym potwierdził, że KW PS prowadził niezgodną z prawem agitację wyborczą – komentuje Mirosław Wacławski, pełnomocnik reprezentujący kandydata na burmistrza Szczecinka z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Tekst: Marzena Góra/KW KO

Foto: iszczecinek.pl / Miasto z Wizją