SAPiK zwiększył budżet na feryjne zajęcia dla dzieci

Miasto z Wizją / 29.01.2019 / Komentarze
Dzięki temu z oferty mogły skorzystać wszystkie chętne dzieci. Dla nikogo nie zabrakło miejsca

Od kilku lat Samorządowa Agencja Promocji i Kultury wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizuje zajęcia feryjne dla dzieci z terenu miasta i powiatu. Oferta spotkań feryjnych – co roku bardzo rozbudowana – jest na tyle atrakcyjna, a cena niewygórowana, że każdego roku zgłaszało się bardzo dużo rodziców, chcących zapisać swoje dzieci na zajęcia.

Każdego też roku, podczas zapisów odbywających się w budynku SAPiK-u przy ul. Kilińskiego dochodziło do różnego rodzaju awantur i przepychanek pomiędzy rodzicami. Powód? Więcej chętnych niż miejsc. Niektórzy rodzice potrafili już na kilka godzin przed uruchomieniem zapisów ustawiać się pod budynkiem i tworzyć między sobą listy kolejkowe. Tym, którzy przyszli na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów, często nie udawało się już „załapać” na wolne miejsca. W tym roku się to zmieniło.

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, chcąc uniknąć podobnych scen i awantur pomiędzy „kolejkowiczami”, postanowiła zmienić formułę zapisów. Te w tym roku odbyły się przez internet. Również i tym razem chętnych na skorzystanie z feryjnej oferty było znacznie więcej, niż wolnych miejsc. Jednak także z tym problemem organizator doskonale sobie poradził. Efekt? Wszystkie dzieci, które zostały zapisane na zajęcia, faktycznie mogły z nich skorzystać.

- W tym roku podczas zapisów na ferie nie było kolejek na Kilińskiego, nie było awantur, nie było szarpanin, ponieważ wprowadziliśmy zapisy internetowe. Jednocześnie mogliśmy monitorować rzeczywiste zapotrzebowanie na tego typu zajęcia – mówi nam Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Problemem było to, że na 140 dostępnych miejsc, zgłosiło się ok. 200 chętnych osób. Zdecydowaliśmy o dokonaniu przesunięć budżetowych, zwiększając środki na organizację zajęć feryjnych i w efekcie wszystkie dzieci bez wyjątku, które zapisały się na „Ferie z SAPiK-iem”, mogą uczestniczyć w zajęciach. Nie było w tym roku dziecka, dla którego zabrakłoby miejsca – dodaje nasz rozmówca.

Jednocześnie organizator, aby zapewnić wszystkim podopiecznym odpowiednią opiekę podczas spotkań oraz rozbudować ofertę – poprzez zwiększenie budżetu na zajęcia - zwiększył liczbę instruktorów i opiekunów, a także liczbę atrakcji.

Tekst: Marzena Góra

Foto 123rf