Rusza nabór do szkół podstawowych

Miasto z Wizją / 28.02.2018 / Komentarze
Przez cały marzec rodzice mogą zapisać swoje dziecko także do przedszkola publicznego i punktów przedszkolnych.

Rodzice, którzy od nowego roku szkolnego planują posłać swoją pociechę do przedszkola lub mają w domu przyszłego pierwszoklasistę, powinni już skompletować wszystkie niezbędne dokumenty i zaplanować wizytę w wybranej przez siebie placówce. Bowiem w tych, dla których organem prowadzącym jest miasto, już od czwartku, 1 marca rozpocznie się rekrutacja. O ile ze znalezieniem miejsca w szkołach podstawowych nie powinno być żadnego problemu, o tyle należy pamiętać, że trudności takie mogą pojawić się w przypadku przedszkola publicznego im. K. Makuszyńskiego oraz w punktach przedszkolnych, gdzie ilość miejsc jest ograniczona.

- W tym roku przyśpieszamy rekrutację. Będzie się ona odbywała przez cały marzec – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Dokumenty można składać do Komunalnego Centrum Usług Wspólnych mieszczącego się przy ul. 1 Maja, jak również można je składać bezpośrednio do szkół i przedszkola publicznego im. K. Makuszyńskiego. Przedszkola niepubliczne rządzą się swoimi prawami jeżeli chodzi o czas naboru, natomiast pewne kryteria przyjęć są określone przez uchwałę Rady Miasta.

- Jeżeli chodzi o dzieci szkolne, które idą do pierwszej klasy, to teoretycznie w Szczecinku obowiązuje rejonizacja, czyli powinniśmy posyłać nasze dzieci do szkoły, która jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Ale w uzasadnionych przypadkach, kiedy np. ktoś uważa, że woli posłać dziecko do szkoły, która jest bliżej zakładu pracy, to oczywiście tego typu prośby będą uwzględniane. Mimo tej rejonizacji myślę, że jakiś margines możliwości posłania dziecka do innej szkoły będzie – dodaje nasz rozmówca.

Dodajmy, że rodzice pierwszoroczniaków, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko również do I klasy Szkoły Muzycznej, teraz będą mogli pogodzić czas nauki szkolnej z nauką gry na instrumentach. Więcej na ten temat piszemy w artykule „Ruszają przygotowania do utworzenia klasy muzycznej w szóstce”.

Pełny harmonogram dotyczący rekrutacji do szkół i przedszkoli dostępny jest TUTAJ.

danishway com