Rozpoczął się Szczecinecki Weekend Biegowy

• Aktualności
Miasto z Wizją / 02.08.2018 / Komentarze
W sobotę Parkrun, Nordic Walking, biegi dziecięce i młodzieżowe. W niedzielę 15 km i maraton wokół Trzesiecka

Coroczna - w tym roku już czwarta - super impreza sportowa rozpoczęła się dziś (sobota 4.08) o godz. 9. Po oficjalnym otwarciu Szczecineckiego Weekendu Biegowego na 5 km trasę Parkrun wyruszyli dorośli biegacze. Godzinę później swoją trasę pokonali miłośnicy Nordic Walking, a o godz. 11 rozpoczęły się biegi dziecięce i młodzieżowe na różnych dystansach.

Parkrun prowadził uroczymi alejkami Parku Miejskiego i Ogrodu Różanego. Do rywalizacji przystąpiło kilkudziesięciu biegaczy - pań i panów. Pokonali trzy okrążenia, łącznie 5 km trasy.

Wśród pań triumfowała Antonina Wirkus. Drugie miejsce zajęła Natalia Kowalik a trzecie Małgorzata Szabałowska. Wśród panów zwyciężył Sylwester Szymański, który na mecie wyprzedził Łukasza Cerka. Trzecie miejsce wywalczył Andrzej Kędzierski.

Jeszcze dziś wieczorem (godz. 18) na Stadionie Miejskim, podobnie jak w minionym roku, sportowcy wezmą również udział w popołudniowym tzw. pasta party, gdzie nie tylko będą mogli uzupełnić węglowodany przed niedzielnymi startami na dłuższych dystansach, ale także wziąć udział w koncercie, w trakcie którego odbędzie się m.in. losowanie nagród wśród uczestników.

Z kolei biegi główne, na dystansie 15 km oraz maraton wystartują w niedzielę 5 sierpnia o godz. 9.00. Zakończenie imprezy przewidziano o godz. 14.30.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra