Rowery szykują się do sezonu

Miasto z Wizją / 26.02.2019 / Komentarze
Tomasz Merk: Jesteśmy na etapie wyposażania stacji w systemy elektroniczne, które na zimę zostały zdemontowane

Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich okazała się niekwestionowanym hitem minionych wakacji. Również poza sezonem letnim mieszkańcy – dopóki pogoda na to pozwalała – wyjątkowo chętnie wybierali właśnie taką formę przemieszczania się po mieście. Przypomnijmy, że od uruchomienia SWRM system odnotował ponad 40 tysięcy wypożyczeń dokonanych przez ponad 2,3 tys. aktywnych użytkowników.

W listopadzie rowery udały się na zasłużony, zimowy „wypoczynek”. Wkrótce jednoślady znów pojawią się na ulicach naszego miasta. Jak przyznaje wielu mieszkańców, w ostatnie ciepłe dni, znów chętnie wsiedliby na miejskie „dwa kółka”. Pracownicy Komunikacji Miejskiej już szykują się do ponownego uruchomienia stacji rowerowych.

- Obecnie jesteśmy na etapie wyposażania stacji w systemy elektroniczne. Na czas zimy zostały one zdemontowane, aby nie uległy uszkodzeniu chociażby w wyniku minusowych temperatur – mówi nam Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej. – Teraz na powrót wyposażamy wszystkie stacje w systemy. Wkrótce pojawią się na nich także rowery. Tak, jak już zapowiadaliśmy, chcielibyśmy rozpocząć tegoroczny sezon 1 marca. Jeśli tylko nie przyjdzie żadne załamanie pogody i nie wróci zima, to będziemy mogli uruchomić wypożyczalnie zgodnie z tym planem. Gdyby jednak pogoda wyjątkowo nie sprzyjała, wówczas rowery zostaną udostępnione mieszkańcom nieco później.

Miejskie jednoślady w trakcie zimowej przerwy od „pracy” przeszły wszystkie wymagane przeglądy, a także konserwację i ewentualne naprawy. Choć tych – jak przyznają pracownicy KM – było niewiele, bowiem mieszkańcy przez cały sezon dbali o wypożyczany sprzęt, a tym samym nie dokonali żadnych poważniejszych zniszczeń wynikających z nadmiernej eksploatacji czy niewłaściwego użytkowania.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk