Remonty budynków za unijne pieniądze

Miasto z Wizją / 08.05.2019 / Komentarze
Będzie modernizacja energetyczna, instalacje CO i fotowoltaiczne oraz nowa stolarka okienna

W 2017 roku Szczecinek otrzymał wsparcie finansowe w wys. 1,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 z przeznaczeniem na gruntowny remont siedmiu budynków wielorodzinnych.

Po kilu nierozstrzygniętych przetargach miasto zdecydowało o udzieleniu zamówienia na wykonanie robót szczecineckiej firmie "Kowbud". Zadanie nosi nazwę: "Wykonanie kompleksowej głębokiej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych w mieście Szczecinek".

Budynki wielorodzinne, które zostaną poddane pracom remontowym należą do miasta. Chodzi o obiekty przy ul. Winnicznej: 18, 20, 22, 28 i 30, Emilii Plater 15 oraz Armii Krajowej 15.

- Ingerencja będzie naprawdę głęboka. Zakładamy ocieplenie ścian zewnętrznych, dachów nad mieszkaniami, stropów, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, montaż nowej instalacji grzewczej, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachach o mocy nie większej niż 40 kW. Po zwieńczeniu inwestycji te domy będą wyglądały jak nowe. To świetny program i dla nas bardzo dobra wiadomość - powiedział "Miastu z Wizją", po podpisaniu umowy z marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem, ówczesny burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

Ratusz założył, że inwestycja zwieńczona zostanie jesienią 2020 r.