Rekord dla Niepodległej z Przedszkolem "Miś" i Kronospanem

Miasto z Wizją / 10.11.2018 / Komentarze
Akcja jest częścią obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W piątek, 9 listopada, równo o godzinie 11:11 150 wychowanków Przedszkola Integracyjnego Miś wzięło udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego w Kronospan Design Center. Akcja jest częścią obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wraz z przedszkolakami hymn odśpiewali: Daniel Rak, nowo wybrany Burmistrz – elekt Miasta Szczecinek, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz rodzice przedszkolaków i przedstawiciele Kronospanu. Po wspólnym śpiewaniu hymnu przedszkolaki śpiewały i tańczyły, recytowały także wiersze patriotyczne.

Kronospan przygotował dla małych artystów spotkanie z damą dworu i rycerzem. Dzieci dowiedziały się, czym był etos rycerski oraz próbowały fechtunku. Miały także okazję nauczyć się tańców dworskich.

Organizatorem akcji „Rekord dla Niepodległej” jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

Biuro Prasowe Kronospan