Regionalny System Ostrzegania również u Nas

Miasto z Wizją / 09.07.2015 / Komentarze
Nowoczesne technologie i wszechobecna globalna sieć w dzisiejszych czasach nie tylko pomaga ratować ludzie życie ale i zwyczajnie nie dać się złapać burzy.Od 1 lipca 2015 ostrzeżenia przed najważniejszymi zagrożeniami otrzymujemy również poprzez SMS.
RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie, z wykorzystaniem napisów DVB, a także w aplikacji na telefon.  Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Aplikacja mobilna Regionalny System Ostrzegania (RSO) – aplikacja powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jest to innowacyjne rozwiązanie, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także pełniące funkcję edukacyjną poprzez poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Aplikacja RSO pozwala na:
- Przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne,
- Przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski,
- Dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. IMGW-PIB czy GDDKiA.

Nie zwlekaj, pobierz już dziś Regionalny System Ostrzegania