Rada Miasta na przedświątecznej sesji

Miasto z Wizją / 14.12.2018 / Komentarze
Zmiany w budżecie, plany miejscowe i wybory do rad osiedli

W czwartek 20 grudnia na sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 20 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podejmą decyzje w sprawie dokonania zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018-2025.

W dalszej części obrad rada podejmie uchwały w sprawie: zbycia i wydzierżawienia nieruchomości stanowiących własność miasta, gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2019-2026 a także w sprawie zmiany przebiegu istniejącej drogi gminnej.

Radni zajmą się też planami miejscowymi. Zdecydują o uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Polna-4”, zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Szczecińska”, ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Pilska-2", ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Koszalińska-1" oraz w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Narutowicza I".

Rada dokona też wyboru przedstawicieli Rady Miasta do Miejskiej Rady Oświaty, wyznaczy wiceprzewodniczącego Rady Miasta do dokonywania czynności z zakresu podróży służbowych w stosunku do przewodniczącego Rady Miasta oraz podejmie uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do rad osiedli.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Sprawozdanie burmistrza oraz informacja przewodniczącej Rady Miasta zakończą obrady. Początek sesji o godz. 9.