Rada Miasta na obradach

Miasto z Wizją / 26.09.2018 / Komentarze
Ostatnia taka sesja. Na pożegnanie z ratuszem zmiany w budżecie, plany zagospodarowania i regulamin stypendiów burmistrza

W poniedziałek (1.10) na sesji zbierze się Rada Miasta. W porządku obrad zapisano 21 pkt. wraz z rozpoczęciem i zakończeniem sesji.

Jak nam powiedział przewodnicząca RM Katarzyna Dudź, będzie to ostatnia w tej kadencji sesja zwyczajna. Niewykluczone jednak, że radni spotkają się jeszcze raz przed wyborami na sesji nadzwyczajnej.

Podczas poniedziałkowych obrad, po załatwieniu spraw regulaminowych, radni podejmą uchwały w sprawach: przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Szczecinek na lata 2019-2026, dokonania zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta na lata 2018-2025.

W dalszej części obrad Rada zdecyduje o zbyciu nieruchomości stanowiących własność miasta oraz podejmie decyzje w sprawie pakietu planów zagospodarowania:

- miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „28 Lutego I-A”, zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Cieślaka- Sikorskiego”, zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Kilińskiego”, zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Narutowicza I” oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Trzesieka I”.

Radni dokonają też zmian w Statucie Miasta Szczecinek i w Regulaminie Straży Miejskiej a także podejmą uchwały w sprawie: przyznawania stypendiów uczniom i studentom zamieszkałym na terenie miasta, za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie i dziedzinach artystycznych oraz przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami.

Rada rozpatrzy też skargi na działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, na działania dyrektora Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego oraz na dyrektora MOPS.

Sprawozdanie burmistrza, informacja przewodniczącej rady oraz zapytania radnych zakończą obrady. Początek sesji o godz. 9.