Puchar Stanicy Wędkarskiej pojechał do Bobolic

Miasto z Wizją / 17.09.2018 / Komentarze
Aura dopisała, ryby też, głównie pięknie wybarwione i duże okonie

Dziś (niedziela 16.09) na jeziorze Trzesiecko rozegrano pierwsze Zawody Wędkarskie o "Puchar Stanicy Wędkarskiej". Wszystko to dla uczczenia drugiej rocznicy wybudowania wędkarskiego obiektu przy ul. Kilińskiego.

Ryby brały. 23 wędkarzy złowiło 76 okoni i szczupaka. Ich szczęśliwymi łowcami okazali się wszyscy wędkarze biorący udział w zawodach.

Największy okoń - 34,6 cm został przechytrzony przez Jarosława Miłka i Pawła Misztala z Bobolic. Z kolei szczupak o dł. 62,6 cm skusił się na przynętę podaną przez wędkarzy z dalekiego Ozorkowa (miasto koło Łodzi) - Mariusza Ewerta i Michała Letarskiego.

Nagrody (puchary dla trzech pierwszych zespołów) i puchar przechodni Burmistrza Szczecinka wręczył wiceburmistrz Daniel Rak.

- Gratuluję naszym wędkarzom tak fajnego pomysłu na zawody - mówił D. Rak. - Stanica zasługuje na takie wyróżnienie. Zbudowaliśmy ją dla wędkarzy i dbamy by nasi miłośnicy połowu ryb czuli się nad Trzesieckiem jak u siebie w domu. Współpraca na linii władze miasta - wędkarze układa się w Szczecinku wprost znakomicie. Jestem z tego dumny. Tym bardziej, że szczecinecka brać wędkarska liczy kilka tysięcy wędkarzy.

Pierwsze miejsce i Puchar Stanicy Wędkarskiej wywalczyli Jarosław Miłka i Paweł Misztal z Bobolic. Na drugim miejscu podium stanęli wędkarze z Ozorkowa - Mariusz Ewert i Michał Letarski, a na trzecim zespół w składzie Dawid Ziółkowski z Białego Boru i Marcin Roszko ze Szczecinka.

Były też nagrody losowane, a członek zarządu Koła PZW "Jesiotr" Jarosław Liniewicz odebrał z rąk burmistrza Daniela Raka Srebrną Odznakę Honorową Członka Polskiego Związku Wędkarskiego.

Finał Pucharu Stanicy Wędkarskiej zaszczycili też swoją obecnością radni Rady Miasta i Powiatu Szczecineckiego.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że dzisiejsze zawody prowadziła komisja w składzie: Maria Siebert, Andrzej Kąkol, Tomasz Kamyszek, Jarosław Liniewicz i Leszek Staszkiewicz.

Zdjęcia ryb: Tomasz Kamyszek - PZW "Jesiotr" - dziękujemy