Przyśpieszyła budowa dwóch wiaduktów nad S11

Miasto z Wizją / 21.05.2019 / Komentarze
Do Bugna w czerwcu, do Marcelina w sierpniu lub wrześniu

Trwa budowa obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11. Tak duża i trudna ze względu na położenie Szczecinka inwestycja wymusiła na drogowcach konieczność zorganizowania objazdów. Szczególnie "poszkodowani" są mieszkańcy miejscowości położonych na wschód od Szczecinka. By dojechać do miasta, np. z Marcelina, trzeba pokonać kilkunastokilometrowy objazd. Nic dziwnego, że wielu przesiadło się na rowery. Przy placu budowy wiaduktów na ul. Bugno i Słupskiej drogowcy pozostawili przejezdne ciągi pieszo - rowerowe.

Sytuacja ulegnie poprawie (objazd zostanie nieco skrócony) po oddaniu do użytku wiaduktu prowadzącego do Bugna. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinien on zostać oddany do dyspozycji kierowców, rowerzystów i pieszych do końca czerwca br.

Dłużej, bo praktycznie do końca budowy obwodnicy (sierpień?, wrzesień?) czekać będziemy na uruchomienie wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Słupskiej. Mimo, ze roboty wyraźnie przyspieszyły, drogowcy mają tam jeszcze moc pracy.

Zakończenie budowy obwodnicy zaplanowano w sierpniu/wrześniu br.