Przednia zabawa na dystansie 5 kilometrów

• Aktualności
Miasto z Wizją / 10.03.2019 / Komentarze
Pierwszy Bieg Kobiet w Szczecinku przeszedł do historii

Na doskonały pomysł wpadli szczecineccy animatorzy sportu organizując imprezę mającą uświetnić Międzynarodowy Dzień Kobiet - I Bieg Kobiet w Szczecinku. Panie rywalizowały na dystansie 5 km w Nordic Walking i w biegu.

Bieg główny poprzedziła rywalizacja na trasie NW. Zwyciężyła Justyna Rakowska przed Lidią Pienkos i Patrycją Kucharczyk.

Później przyszedł czas na rozegranie biegu głównego. Na starcie stanęły 103 zawodniczki, m.in. z: Koszalina, Człuchowa, Czarnego, Okonka, Białogardu, Złotowa, Szczecina, Miastka, Wałcza, Manowa, Piły, Białego Boru, Bornego Sulinowa, Jastrowia i Darłowa. Najwięcej reprezentantek, co zrozumiałe biegło w barwach Szczecinka.

Zabawa na trasie 5 km, co potwierdziły nam startujące panie, była przednia. Zwyciężyła Natalia Kowalik z czasem 21.10 min. przed Kamilą Werner - 21.12 min. i Joanną Koczwarą - 22.24 min. Wszystkie panie kończące bieg otrzymywały gustowne medale i symbolicznego tulipana. Wręczali je panowie, min. wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon i szef OSiR-u Szymon Bibik. Starterem biegu był Maciej Wiórek.

Niektóre z zawodniczek, jak choćby Joanna Hardie-Douglas pokonały trasę ze swoimi dziećmi w wózeczkach. Organizatorzy - Ośrodek Sportu i Rekreacji miał potężne wsparcie w postaci instytucji, organizacji społecznych, stowarzyszeń i licznych sponsorów biegu.

Pełne wyniki obu konkurencji w galerii zdjęć.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk