Priorytetem remonty ulic i budowa ścieżki rowerowej do Parsęcka

Miasto z Wizją / 30.01.2019 / Komentarze
Burmistrz: Będę robił wszystko by doprowadzić do korzystnego dla miasta montażu finansowego tych inwestycji

Absolutnym priorytetem inwestycji drogowych w 2019 roku są remonty szczecineckich ulic, budowa nowej drogi łączącej ul Kołobrzeską z Polną oraz budowa ścieżki rowerowej łącząca rondo Leśne na małej obwodnicy Szczecinka z Parsęckiem.

- Jak już wspominałem w tym roku na inwestycje przeznaczymy ponad 26,5 mln zł. W tej kwocie są również środki na remonty ulic i budowę dróg dla rowerzystów - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

- Takie działania wymagają pozyskanie środków zewnętrznych. Od początku swojej kadencji prowadzę w tej sprawie rozmowy, odbyłem też szereg spotkań. Z panią minister Małgorzatą Golińską rozmawiałem o możliwości pozyskania środków z programów rządowych. Pieniądze pochodzące z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych chcemy przeznaczyć na remont ciągu komunikacyjnego ulic Dworcowa - Kolejowa - Wiśniowa. Spotkałem się też z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem. Rozmawialiśmy o środkach, które mogą być dedykowane Szczecinkowi z budżetu województwa. Byliśmy też na spotkaniu z dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Chodzi o budowę łącznika ronda Leśne z drogą ekspresową S11.

- W naszym zainteresowaniu leżą też tematy rowerowe, jak choćby budowa ścieżki rowerowej do Parsęcka. To szlak należący do dróg wojewódzkich. Mamy już obietnicę, że będziemy tam mogli prowadzić inwestycję. Z marszałkiem Geblewiczem rozmawiałem o współfinansowaniu tej inwestycji. Jestem również po spotkaniu w tej sprawie z Wójtem Gminy Szczecinek Ryszardem Jasionasem (odcinek przyszłej ścieżki rowerowej przebiegać będzie po terenie gminnym).

Jak zaznaczył D. Rak, miasto ma oszczędności z programów realizowanych przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

- To kwota ponad 1,6 mln zł, będziemy chcieli zainwestować te środki - mówi burmistrz i dodaje: Należy bezwzględnie korzystać z wszelkich możliwości dofinansowania, czy to z programów rządowych, czy unijnych, czy też budżetu województwa. Dlatego wspólnie ze swoimi zastępcami będę robił wszystko by doprowadzić do korzystnego dla miasta montażu finansowego tych inwestycji. W tej kwestii jestem optymistą i wierzę, że nam się to uda.