Poznań zaprojektuje dworzec "po nowemu"

Miasto z Wizją / 30.12.2018 / Komentarze
Kolejny etap rewitalizacji zabytku przy torach

W listopadzie br. miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rewitalizacji zabytkowego budynku dworca PKP. Swoje oferty przedstawiło 6 firm. Ratusz zdecydował powierzyć to zadanie Spółce Archenika z Poznania. Koszt - 194 tys. zł.

Zgodnie z procedurą przetargową projekt rewitalizacji naszego dworca ma być gotowy latem 2019 roku. Pieniądze na ten cel zabezpieczono w przyszłorocznym budżecie miasta.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem urządzeń budowlanych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu, który będzie mógł samoistnie spełniać funkcję gospodarczą i techniczną, m.in. organizacji ruchu i obsługi podróżnych na czas trwania robót budowlanych oraz adaptacji zasadniczej części istniejącego obiektu na cele działalności społeczno-kulturalnej.

W wyremontowanym kolejowym obiekcie będą znajdować się też pomieszczenia związane z funkcją dworca kolejowego (m.in. poczekalnia, kasy biletowe, zaplecze sanitarno – socjalne oraz magazyny).