Powitanie wiosny z „Wiarusami”

Miasto z Wizją / 13.03.2018 / Komentarze
Szczecineccy turyści zapraszają na szlak pieszy i rowerowy

W niedzielę 18 marca Wojskowe Koło PTTK „Wiarusy” zaprasza miłośników wypoczynku w plenerze na rajd turystyczny „Witamy Wiosnę”.

Nasi turyści przygotowali dwie propozycje: trasę pieszą i rowerową.

- Piechurzy pokonają około 5 km z osiedla Zachód przez Lasek Zachodni, Sójcze Wzgórze i Trzesiekę. Z kolei miłośnicy jednośladów pojadą około 35 km przez Trzesiekę, Mosinę, Juchowo i Radacz do Szczecinka - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.

Rajd rozpocznie się o godz. 11 na pętli autobusowej na osiedlu Zachód. Obie grupy spotkają się w miejscu zakończenia rajdu - około godz. 15 na terenie ogródka SAPiK (dawny Klub Garnizonowy) przy ul. Kilińskiego.

- Tradycyjnie na rajdzie, prócz indywidualnych turystów będą też grupy zorganizowane, min. uczniów szkół podstawowych i średnich a także członków stowarzyszeń - dodaje nasz rozmówca. Oczywiście, akces do udziału w rajdzie będzie można zgłosić bezpośrednio przed jego rozpoczęciem. Gorąco zapraszam do udziału i spędzenia z nami kilku godzin na świeżym powietrzu. Naprawdę warto.

Każdy uczestnik rajdu otrzyma okolicznościowy znaczek, potwierdzenia punktów na OTP i OTK oraz pamiątkową pieczątkę. Można też wygrać atrakcyjne nagrody biorąc udział w licznych konkursach i quizach rekreacyjnych, także sportowych. Rzecz jasna nie zabraknie turystycznego ogniska. Kiełbasę i chleb zapewniają "Wiarusy".