Powiat sprzedaje teren po "Budowlance"

Miasto z Wizją / 03.03.2018 / Komentarze
Cena wywoławcza wynosi 5 mln złotych

Za kilkanaście miesięcy ul. Sikorskiego, Słowiańska i Cieślaka, położone w ciągu dróg krajowych DK11 i DK20, stracą mocno na komunikacyjnym znaczeniu i staną się praktycznie drogami gminnymi. To następstwo wybudowania obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Nic zatem dziwnego, że potencjalni inwestorzy coraz przychylniejszym okiem patrzą na obecną "obwodnicę" Szczecinka jako teren, przy którym można zbudować budynek wielorodzinny. Jeśli znajdzie się chętny nabywca, to wkrótce będzie mógł rozpocząć tego typu inwestycję.

Starostwo Powiatowe – właściciel nieruchomości – w drugiej połowie minionego roku złożyło wniosek o zmianę ustaleń obowiązującego planu miejscowego, w którym wnosi o dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i zabudowy usługowej oraz określenie nowych zasad i warunków kształtowania zabudowy. Procedura ta jest w toku. Przypomnijmy, że obszar obejmuje teren zagospodarowany i częściowo zabudowany. W granicach nieruchomości znajdują się budynki zamkniętego w 2015 r. Zespołu Szkół nr 3 zwanego potocznie „Budowlanką”. Zostały one wybudowane w 1972 roku.

Nowy właściciel będzie mógł zdecydować się na zabudowę usługową, komercyjną i mieszkaniową wielorodzinną lub będą mogły tu być realizowane usługi oświaty (w obowiązującym planie zagospodarowania).

Przetarg odbędzie się w trybie ustnym nieograniczonym. Z kolei cena wywoławcza wynosi 5 mln złotych. O tym, czy teren znajdzie nowego właściciela być może dowiemy się już w maju. Wtedy bowiem odbędzie się przetarg na zbycie nieruchomości.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Starostwo Powiatowe