Porozumienie Samorządowe ma kandydata na burmistrza Szczecinka

Miasto z Wizją / 26.06.2018 / Komentarze
Wiesław Suchowiejko, były poseł Platformy Obywatelskiej, powalczy o fotel w ratuszu

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego przedstawiło dziś (środa 27.06) swojego kandydata w jesiennych wyborach samorządowych na fotel burmistrza Szczecinka. Jest nim był poseł Platformy Obywatelskiej i były przewodniczący Rady Miasta Wiesław Suchowiejko.

Przedstawiciele lokalnych mediów dowiedzieli się także, że Porozumienie Samorządowe będzie reprezentowane w wyborach do Rady Miasta. Jak ujawnił starosta Krzysztof Lis, na listach PS znajdą się m.in. obecni radni Platformy Obywatelskiej. O mandat ubiegać się będą również obecni na konferencji - wraz z kandydatem na burmistrza - Karolina Filowiat i Remigiusz Grochowski.

- Mam przygotowanie do pełnienia funkcji burmistrza - zaznaczył W. Suchowiejko. - Moje doświadczenie to wiele lat pracy na różnych stanowiskach w samorządzie, również w parlamencie. Dlaczego z Porozumienia Samorządowego? Dlatego, że to nie tylko nazwa, to też definicja pewnej grupy ludzi, którzy chcą ze sobą współpracować, rozmawiać, prowadzić dialog, pytać i słuchać mieszkańców a później wspólnie z mieszkańcami i dla nich działać.

W dalszej części swojej wypowiedzi kandydat reklamował Stowarzyszenie i zapowiadał, że jeżeli zostanie burmistrzem, w mieście będzie diametralnie zmieniony styl rządzenia. Zapewnił też, że jest zwolennikiem budżetu obywatelskiego i będzie wychodzić naprzeciw inicjatywom rządzących krajem, przedstawianych samorządom.

Krzysztof Lis - odpowiadając na pytanie dziennikarza o współpracę Porozumienia z Platformą Obywatelską odpowiedział m.in.

- Nasz kontrakt kończy się z chwilą końca obecnej kadencji. Niestety, nie było możliwości, nie było propozycji, abyśmy spróbowali w zbliżających się wyborach zbudować wspólny blok i wystawić wspólnych kandydatów do rad miasta i powiatu.