Porozumienie Samorządowe chce likwidacji Aqua-Tur? Pracownicy zaniepokojeni

Miasto z Wizją / 29.09.2018 / Komentarze
Daniel Rak: Chciałbym, żeby to się nie potwierdziło w ich programie wyborczym. Dziś jest jeszcze czas na wycofanie się z tego złego kierunku.

Dziś (28 września) przed siedzibą szczecineckiej spółki Aqua-Tur odbył się krótki briefing prasowy dotyczący planów zamknięcia spółki przez jednego z kandydatów startujących z ramienia KW Porozumienie Samorządowe. Informacja o planowanej likwidacji Aqua-Turu pojawiła się na pierwszej stronie czwartkowego (27.09) wydania lokalnego tygodnika „Gazety Szczecineckiej”. Pracownicy spółki, gdzie zatrudnionych jest kilkadziesiąt osób, nie kryją swojego niepokoju i obawiają utraty stanowisk pracy. Do sprawy tej odniósł się wiceburmistrz Daniel Rak apelując do „pomysłodawcy” likwidacji spółki i jego komitetu wyborczego o uprzednie zapoznanie się z iformacjami dotyczącymi finansowania oraz ilości osób, które regularnie odwiedzają miejską pływalnię i pozostałe obiekty Aqua-Turu.

- Informacje, jakie krążą po Szczecinku, bardzo podnoszą temperaturę i nie dziwię się pracownikom Aqua-Turu, że są zaniepokojeni tymi informacjami, które zafunkcjonowały w przestrzeni publicznej – mówi Daniel Rak. - Pojawiły się informacje jakoby Porozumienie Samorządowe ustami jednego ze swoich kandydatów jasno wyartykułowało pomysł na likwidację szczecineckiego Aqua-Turu. Jak można komentować w ogóle tak abstrakcyjne pomysły. Trudno odnieść się do tego merytorycznie, ponieważ spółka ta - według nas, zarządzających odpowiedzialnych za funkcjonowanie tej placówki - naprawdę jest bardzo dobrze zorganizowana. Co roku przybywa ludzi, którzy chcą korzystać z oferty szczecineckiego Aqua-Turu czy to z zajęć dla dzieci i młodzieży, czy to w systemie komercyjnym. W tej placówce prowadzone są także zajęcia stricte związane z uprawianiem sportu ogólnorozwojowego.

- Według mojej opinii, a uważam, że jestem do tego merytorycznie przygotowany, tę spółkę należy dokapitalizować. Ta spółka powinna mieć jeszcze bardziej rozbudowaną np. strefę relaksu. Trzeba też myśleć o jej rozbudowie o kolejną nieckę. Niedawno przedstawiałem swój program wyborczy i jeden z punktów dotyczył właśnie sportu i turystyki. Mówiłem o tych pomysłach, które powinny być realizowane przez Aqua-Tur.

- Wracając jednak do pomysłów, które przedstawiło Porozumienie Samorządowe chciałbym, żeby to się nie potwierdziło w ich programie wyborczym – kontynuuje Daniel Rak. - Dzisiaj jest jeszcze czas na to, żeby kandydat na burmistrza czy później ewentualny burmistrz, który będzie decydował o pewnych rozstrzygnięciach, wycofał się z tego złego kierunku, jakim jest likwidacja Aqua-Turu. Żeby podchodzić merytorycznie do sprawy proponuję sięgnąć do źródła. Wszystkie dane, jeżeli chodzi o finansowanie czy o ilość dzieci korzystających z basenu są ogólnodostępne. Chcę uspokoić pracowników i ich rodziny, że takie pomysły uważam za naprawdę chybione.

Daniel Rak zapewnił również pracowników szczecineckiej spółki, że mają jego pełne poparcie. - Jestem z państwem. Uważam, że dobrze pracujecie. Dobrze wykonujecie swoje zadania i trzymajcie tak dalej – dodał wiceburmistrz.

Tekst: Marzena Góra

Zdjęcia: iszczecinek.pl