Pomost "T" w marciu dokona żywota

Miasto z Wizją / 15.03.2018 / Komentarze
Nabrzeże jeziora zostanie przebudowane, powstanie taras widokowy

Jak nam powiedział wiceburmistrz Daniel Rak, jeszcze w marcu (o ile jezioro Trzesiecko będzie wolne od lodu) na dobre z krajobrazu Szczecinka zniknie pomost w kształcie litery "T" zlokalizowany na przedłużeniu ulicy Witolda Pileckiego.

- To zamierzenie wchodzi w skład zadania inwestycyjnego budowy pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich - mówi "Miastu z Wizją" D. Rak.

- Pomost "T" powinien zostać zdemontowany do końca marca. W jego miejsce powstanie niewielki taras widokowy, a nabrzeże Trzesiecka w tym miejscu zostanie przebudowane.

Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie letnim rolę początkowego i końcowego przystanku statków szczecineckiej białej floty przejmie zamkowy pomost.

- On jest już praktycznie gotowy, teraz prowadzić będziemy prace przy zagospodarowaniu terenu w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich - ujawnia nasz rozmówca.

Planuje się, że pływający pomost po zdemontowaniu zostanie podzielony na części i zakotwiczony w Zatoce Trzesieckiej oraz w sąsiedztwie plaży na Świątkach.

Wizualizacja: Urząd Miasta Szczecinek