Podaruj swój 1 proc. podatku na bezdomne zwierzaki

Miasto z Wizją / 20.03.2018 / Komentarze
Plany co do wykorzystania zebranej kwoty już są

Każdego roku rozliczając się z fiskusem mamy możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku na wybraną organizację, stowarzyszenie czy fundację. Szczecineccy przyjaciele czworonogów z pewnością nie mają problemu z podjęciem decyzji o tym, komu podarować swój jeden procent. Dzięki corocznemu wsparciu mieszkańców właśnie w takiej formie, miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt znacznie podniosło swój standard, zapewniając bezdomnym zwierzakom nie tylko opiekę, ale także coraz lepsze warunki. Nie inaczej było w minionym roku, choć nie obyło się też bez niespodzianki. Okazało się, że w 2017 roku byliśmy wyjątkowo hojni, przekazując na rzecz placówki rekordową kwotę w wysokości 24 tysięcy 303,60 złotych.

- To był bardzo dobry rok dla naszego schroniska – powiedziała nam wówczas Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK. - Dobry, bo udało się nam zrobić wyjątkowo dużo. Przede wszystkim boksy zewnętrze dla dużych, zdrowych psów stały się naszą wizytówką, a nie takim lekko wstydliwym, zapomnianym zakątkiem jak dotąd. Nie ma już małych zadaszeń, słońce i deszcz, mróz i wiatr już teraz nie straszne. Są duże wiaty chroniące psy przed każdą pogodą. Zamiast chaszczy są róże w doniczkach, jest prawie jak w domu. Udało się to nam, dzięki wsparciu przyjaciół schroniska.

Czy w tym roku również uda się powtórzyć ten sukces? To zależy już tylko od hojności mieszkańców i tego, czy i tym razem zdecydują się przekazać 1 proc. podatku na rzecz szczecineckich bezdomnych zwierząt. Plany co do wykorzystania zebranej kwoty już są.

- Kiedy  3 lipca 2009 roku zostało otwarte schronisko, to był to tylko budynek, a w nim 28 wewnętrznych boksów bytowych, pozostałe pomieszczenia zgodne z rozporządzeniem MRiRW i nic więcej. A na zewnątrz było zaorane pole. Od razu rzuciliśmy się do pracy, czyli szukanie sponsorów i wszelkie prace modernizacyjne we własnym zakresie – wspomina Daunta Kadela. - I tak oprócz Kociego Raju, nasze psy mają 12 dużych boksów zewnętrznych z dużymi wiatami, zakończyliśmy budowę wiat w 2017 roku.

- Mamy jeszcze 4 boksy z wybiegami po środku schroniska i te cztery boksy chcemy w tym roku wyremontować. Były robione w 2011, więc już czas na ostry lifting. No i od przodu schroniska mamy 3 boksy, w których są wiaty do rozbiórki i trzeba postawić nowe. I na to pójdą pieniądze z kolejnego 1 %. Tak więc nieśmiało, w imieniu naszych zwierząt prosimy o odpis z podatku, a my już dobrze zaopiekujemy się tymi środkami, wszystko dla naszych zwierząt. Niech mają prawie jak w domu.
Serdecznie dziękujemy za wszystko i prosimy o pamiętanie przy rozliczeniach o naszym schronisku - dodaje.

Każdy, kto chciałby wesprzeć bezdomne czworonogi, może to zrobić rozliczając się z fiskusem i przekazując swój 1 procent podatku właśnie dla nich, w odpowiedniej rubryce wpisując: KRS 0000365802 - cel szczegółowy SZCZECINEK.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Schronisko w Szczecinku