Pierwsze multimedialne przystanki jeszcze w tym roku

Miasto z Wizją / 28.06.2018 / Komentarze
Daniel Rak: Cała inwestycja miałaby się zakończyć w lipcu przyszłego roku

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę multimedialnych przystanków, które zostaną zlokalizowane w 24 punktach na terenie Szczecinka i zastąpią stare, wysłużone już wiaty. Na przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta dot. zadania pn. „Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 oferty złożyły dwie firmy. Obie oferty mieszczą się także w oczekiwaniach finansowych miasta.

- Był to już czwarty przetarg. Uzyskiwane w poprzednich przetargach ceny zmusiły nas o pewnych korekt w pierwotnych projektach takich przystanków. Wydaje się, że trwające obecnie postępowanie przetargowe będzie tym wiążącym – mówi nam wiceburmistrz Daniel Rak. – Cała inwestycja miałaby się zakończyć w lipcu przyszłego roku i w jej ramach przebudowane zostaną 24 wiaty przystankowe. Zostanie ona podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich powstanie 9 wiat usytuowanych w obrębie dróg powiatowych, a kolejnych 15 u pozostałych zarządców. Do 10 grudnia pierwszych 9 wiat ma już fizycznie pojawić się w miejskiej przestrzeni.

- Do połowy sierpnia powinniśmy otrzymać od projektanta szczegółowe zakresy proponowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Przystanki mają być bardzo estetyczne i przeszklone. Zostaną również oświetlone oraz wyposażone w kamery. Dodatkowo na takim przystanku mają się znajdować dwa monitory. Jeden do wyświetlania informacji pasażerskiej, a drugi do wyświetlania informacji o miejskich wydarzeniach – dodaje nasz rozmówca

Wymiana wiat przystankowych to jeden z etapów polepszania infrastruktury komunikacyjnej w mieście. Niemal równocześnie trwają budowy kolejnych ścieżek rowerowych. Miasto uruchomiło już także szczecineckie wypożyczalnie rowerów miejskich. Wkrótce przyjedzie do nas także dziesięć elektrycznych autobusów.

Tekst: Marzena Góra