Nielegalne zgromadzenie na jeziorze Wielimie?

Miasto z Wizją / 28.02.2018 / Komentarze
Policja: Nie prowadzimy postępowania w tej sprawie

Od kilku dni na jeziorze Wielimie trwają Mistrzostwach Świata bojerów w klasie DN. To największa, odbywająca się w tym roku tego typu impreza sportowa na świecie. Udział w niej bierze ponad 150 zawodników z różnych zakątków globu. W mieście jednak pojawiły się plotki, jakoby z Urzędu Gminy do szczecineckiej Komendy Policji wpłynęło zawiadomienie. Miałoby ono dotyczyć „nielegalnego zgromadzenia”, odbywającego się na wspomnianym akwenie. Jak się dowiedzieliśmy, funkcjonariusze nie prowadzą postępowania w tej sprawie.

- Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia o organizacji nielegalnego zgromadzenia na jeziorze Wielimie. Tym samym nie prowadzimy postępowania w tej sprawie – mówi “Miastu z Wizją” sierż. Ewa Żaglewska, oficer prasowy szczecineckiej policji.

/zr/

Foto: Andrzej Remus