Nasi seniorzy chcą wspólnie spędzać czas

Miasto z Wizją / 28.06.2019 / Komentarze
W pierwszym spotkaniu Klubu Aktywnego Seniora uczestniczyło blisko sto osób

W naszym mieście zdecydowanie nie brakuje aktywnych seniorów, którzy chętnie wychodzą z domu, uczestniczą w rozmaitych spotkaniach i zawsze z entuzjazmem podchodzą do nowych propozycji skierowanych właśnie do nich. Z pewnością można się było o tym przekonać odwiedzając w czwartek (27.06) szczecinecki zamek. Zainteresowanie uczestnictwem w spotkaniach rozpoczynającego swoje funkcjonowanie Klubu Aktywnego Seniora zdecydowanie przewyższyło oczekiwania organizatorów. Frekwencja podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania zdecydowanie przerosła najśmielsze oczekiwania.  Tego dnia w sali szczecineckiego zamku spotkało się blisko stu seniorów.

- Jestem zachwycona tak liczną państwa obecnością – przyznała koordynatorka klubu Katarzyna Zielińska-Smulczak zwracając się do naszych seniorów. – To państwo jesteście sercem tego klubu, bez was on nie miałby sensu. Chciałabym, aby ten klub był poszerzeniem istniejącej w naszym mieście oferty skierowanej do seniorów, które kładzie główny nacisk na zdrowie, ponieważ takiego miejsca nie ma. Wyobrażam sobie ten klub, jako miejsce wsparcia, inspiracji, inicjowania nowych kontaktów oraz zdobywania nowych doświadczeń.

- Chciałabym, aby część spotkań miała charakter warsztatowy i aby były one nastawione na zdobywanie praktycznych umiejętności. Optymalnie grupa warsztatowa powinna liczyć 15 osób. Jeśli będzie takie zainteresowanie jak dzisiaj, to wam obiecuję, że zrobię wszystko, aby każdy mógł w takich zajęciach wziąć udział. Główne obszary, w jakich będziemy działać, to zdrowie fizyczne i psychiczne. Według WHO zdrowie to nie jest tylko brak choroby, ale przede wszystkim fizyczny, psychiczny i społeczny dobrobyt. Mówiąc, że będziemy kłaść nacisk na zdrowie, nie mam na myśli takiego powszechnego rozumowania nastawionego tylko na dietę i ruch, ale zadbamy też o nasze samopoczucie psychiczne – dodaje Katarzyna Zielińska-Smulczak.

Seniorzy podzielili się także własnymi pomysłami dotyczącymi tego, o czym chcieliby poszerzać swoją wiedzę na kolejnych spotkaniach, co ich interesuje i w jaki sposób chcieliby spędzać czas w Klubie Aktywnego Seniora. Po spotkaniu wypełnili oni także krótką ankietę, której wyniki pozwolą na ustalenie najdogodniejszego terminu kolejnych zajęć, a także na określenie oczekiwań i propozycji uczestników klubu. Kolejne spotkanie w ramach szczecineckiego Klubu  Aktywnego Seniora odbędzie się w lipcu. O jego terminie poinformujemy na naszych łamach.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra