Najlepsi z najlepszych ze stypendiami Burmistrza Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 08.02.2024 / Komentarze
W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział laureaci, ich rodzice i nauczyciele

Dziś (czwartek, 1 lutego) w ratuszu odbyła się coroczna uroczystość, na którą z pewnością czekało wiele młodych osób, ubiegających się o stypendia Burmistrza Miasta. Poznaliśmy tych najzdolniejszych, którzy w minionym roku szkolnym udowodnili, że trud włożony w zdobywanie wiedzy i ciężka praca zawsze zostają zauważone.

Burmistrz Daniel Rak po raz kolejny nagrodził tych, dla których nauka jest nie tylko obowiązkiem, ale też wielką przyjemnością. Nie zapomniano również o młodych artystach i sportowcach, którzy w ostatnim roku osiągnęli znaczące sukcesy w swoich dziedzinach, rozsławiając Szczecinek na ogólnopolskich arenach.

Oceny wniosków uczniów, studentów i sportowców ubiegających się o stypendium Burmistrza Miasta Szczecinka dokonała tradycyjnie Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta.

W uroczystości wręczenia nagród wzięli, oprócz burmistrza Daniela Raka również wiceburmistrzowie Dorota Rusin-Hardenbicker i Maciej Makselon, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Szymon Kiedel, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych Tomasz Czuk, laureaci, ich rodzice i nauczyciele. Burmistrz Daniel Rak pogratulował stypendystom, a także ich rodzicom i opiekunom za wsparcie udzielane swoim podopiecznym.

Komisja pozytywnie zaopiniowała przyznanie stypendiów 21 osobom.

Uczniom szkół podstawowych:

Kraska Stanisław                               SP-1

Urbanowicz Maja                                SP-1

Szopa Bartłomiej                                SP-1

Zielenkiewicz Paweł                          SP-4

Zdanowicz Mariusz                             SP-6

Żuprańska Gabriela                           SP-6

Żebrowska Alicja                                SP-7

Michalski Ian                  Społeczna Szkoła Podstawowa STO

Kołodziej Blanka           Społeczna Szkoła Podstawowa STO

Turek Jakub                   Szkoła Podstawowa przy Prywatnym LO

Mantyk Zofia                   Szkoła Podstawowa przy Prywatnym LO