Nagrody od Kronospanu dla najlepszych uczniów ZST

Miasto z Wizją / 26.06.2018 / Komentarze
Firma sprawuje opiekę już nad dwoma kierunkami w Zespole Szkół Technicznych

Jak co roku, również i tym razem Kronospan docenił zdolną i pracowitą młodzież. Uczniowie klas patronackich szczecineckiej firmy otrzymali na powiatowej uroczystości zakończenia roku szkolnego nagrody, ufundowane przez swojego patrona.

Przypomnijmy, że Kronospan sprawuje opiekę już nad dwoma kierunkami w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku - nad klasami o profilu technologia drewna oraz mechanicznym, który zostanie uruchomiony od września 2018. Klasę mechaniczną pod swoje opiekuńcze skrzydła wzięła jedna ze spółek Kronospanu – Silva Sp. z o.o.

Na nowym kierunku kształcić się będą przyszli mechanicy - kierowcy kategorii B, C+E. Absolwenci tego kierunku z pewnością nie będą narzekać na brak pracy. W ubiegłym tygodniu w mieście odbyła się promocja kierunku. W jej trakcie zademonstrowano symulatory zdarzeń oraz symulator jazdy samochodem ciężarowym.

Spółka SILVA jako patron będzie udzielać zarówno wsparcia finansowego, niezbędnego do prowadzenia kierunku, jak i pomocy w prowadzeniu zajęć praktycznych.

Kierunek technologii drewna także jest przepustką do zdobycia dobrego zawodu. Na dodatek absolwenci mogą kontynuować naukę na powstałym z inicjatywy i pod patronatem Kronospanu zamiejscowym Wydziale Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku, na którym już teraz kształci się ponad 90. przyszłych specjalistów branży drzewnej i meblarstwa. Wydział został utworzony dzięki wspólnemu wysiłkowi władz miasta, powiatu, politechniki oraz Kronospanu.

Nagrody na powiatowej uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczył uczniom, wraz ze Starostą Szczecineckim, Krzysztofem Lisem, Jakub Piniarski – HR Manager Kronospan Szczecinek.