Na zamku jak w salonie gier

Miasto z Wizją / 23.09.2018 / Komentarze
V Konwent Fantastyki GRYFCON

W sobotę, 22 września sale szczecineckiego zamku kolejny raz na jeden dzień zamieniły się w pokaźnych rozmiarów salon gier. To za sprawą trwającego tu od południa Konwentu Fantastyki Gryfcon. Jest to już piąta odsłona tej imprezy, która skupia wielu miłośników i pasjonatów fantastyki oraz gier – zarówno tych karcianych, jak i komputerowych, które dziś możemy śmiało określić jako „oldschoolowe”. Wydarzenie to z roku na rok zyskuje coraz większą popularność nie tylko w samym Szczecinku, ale również i w całym kraju. Świadczy o tym wysoka, stale rosnąca frekwencja, którą organizatorzy – Szczecinecki Klub Fantastyki – odnotowują podczas każdej imprezy. Tym razem goście przyjechali do Szczecinka m.in. z Piły, Koszalina, Poznania, Gdańska oraz mniejszych miejscowości położonych w niedalekiej odległości od naszego miasta.

Tradycyjnie, jak co roku organizatorzy starają się także wprowadzać nowości i urozmaicać formę imprezy rozszerzając ją o kolejne propozycje. Nie inaczej jest również tym razem. – Całkowitą nowością jest przygotowana przez nas czytelnia komików - mówi nam organizator Paweł Kwiecień ze Szczecineckiego Klubu Fantastyki. – Komiksy przyjechały do nas z Poznania razem z całą czytelnią. Przygotowaliśmy pomieszczenie, gdzie każdy może sobie usiąść na kanapie i poczytać. Mamy masę tytułów. Tych komiksów jest naprawdę bardzo dużo.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także stałych punktów imprezy. – Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy oczywiście kącik zarówno ze starymi, jak i nowymi grami na konsole, jest też fliper i automaty, kącik gier planszowych razem z wypożyczalnią gier, gdzie każdy może sobie grę wypożyczyć i pograć. Są z nami wolontariusze, którzy tłumaczą zasady wszystkich gier i też chętnie grają z gośćmi. Przygotowaliśmy również strefę turniejową, czyli miejsce, gdzie wszyscy gracze biorą udział m.in. w eliminacjach do mistrzostw polski i w turniejach lokalnych. Oczywiście dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody – kontynuuje nasz rozmówca.

Tego dnia na wszystkich czekał także szereg prelekcji dotyczących oczywiście gier, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w grach rpg. – Wszystkie pomieszczenia naszego pięknego zamku zostały rozdysponowane. Ta sceneria idealnie pasuje do klimatu naszego wydarzenia. Dzisiaj bawimy się i gramy wspólnie do godz. 20. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby, które siedzą w domu, a mogłyby fajnie spędzić z nami czas – dodaje Paweł Kwiecień.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra