Młodzi tenisiści rywalizowali na kortach

• Aktualności
Miasto z Wizją / 16.12.2018 / Komentarze
Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Skrzatek

W miniony weekend na szczecineckich kortach rozegrany został kolejny Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Skrzatek, w którym udział wzięli zawodnicy i zawodniczki w wieku do lat 12. Turniej wprowadzony był do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego, zaś organizatorem turnieju było Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe (SzTT).

- W turnieju udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z Dobrzycy, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Piły, Poznania, Sopotu, Słupska, Szczecina, Ustki, Wałcza oraz spora grupa zawodników ze Szczecinka. Po dwóch dniach zaciętych rywalizacji, które zostały rozegrane na kortach krytych, wyłoniono zwycięzców – informuje Józef Szpakowski z STT.

Wśród dziewcząt w grze pojedynczej najlepsza okazała się Anna Siegert (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe) pokonując w finale Laurę Starczewską (Stowarzyszenie Klub Tenisowy Oxford Słupsk) wynikiem 6:3,6:3. Trzecie miejsca zajęły Hanna Giżewska (Sopot Tenis Klub) oraz Zofia Janusz (Park Tenisowy Olimpia Poznań). W grze podwójnej dziewcząt para Anna Siegert i Laura Starczewska pokonała w finale 6:2 6:3 parę Rozalia Kokar (Stowarzyszenie Sportowe Bałtyk Tennis Club Koszalin) i Zofia Janusz.

Wśród chłopców w grze pojedynczej zwyciężył Mikołaj Hinca (UKS Piątki Wałcz) pokonując w finale Krzysztofa Wojtasiaka (Fundacja „Szczecińska Akademia Tenisowa”) wynikiem 6:4, 6:4. Trzecie miejsca zajęli Piotr Kluj (GOD-POL Szkoła Tenisa – Robert Godlewski Gorzów Wielkopolski) oraz Szczepan Kaczanowski (Stowarzyszenie Sportowe Bałtyk Tennis Club Koszalin). W grze podwójnej chłopców para Piotr Kluj i Krzysztof Wojtasiak pokonała w finale 7:5, 3:6, 10:3 parę Mikołaj Hinca oraz Szczepan Kaczanowski.

Tekst, opracowanie: Marzena Góra