Młodzi piłkarze grają o Puchar Tymbarku

Miasto z Wizją / 03.04.2019 / Komentarze
Dziś na Stadionie Miejskim rywalizują futboliści U12

Młodzi piłkarze i piłkarki, chłopcy i dziewczęta, rocznik 2007 rywalizują dziś (środa 3 kwietnia) o zwycięstwo w kategorii U12 Finału Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

To już XIX edycja Tymbarku. Mecze finałowe czwarty rok z rzędu rozgrywane są na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku.

Jak powiedzieli nam organizatorzy, w dzisiejszych finałach rywalizuje 19 drużyn chłopców (w tym Akademia Piłkarska Szczecinek) i 12 drużyn dziewcząt - klubów i akademii piłkarskich.

Po przywitaniu zespołów, które do Szczecinka zjechały z całego województwa, wystąpieniach okolicznościowych, występach maskotki Turnieju - Kubusia, głos zabrał prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jan Bednarek. Uczestników finałów - młodych futbolistów, ich opiekunów, rodziców i sędziów przywitał burmistrz Szczecinka Daniel Rak. Uczynił to w towarzystwie radnego Sejmiku Zachodniopomorskiego Jakuba Hardie-Douglasa i dyrektora OSiR Szymona Bibika

Później, po krótkiej rozgrzewce, zespoły przystąpiły do sportowej rywalizacji na ośmiu boiskach, na płycie głównej i bocznej stadionu.

Zwycięskie drużyny w kategorii wiekowej U10 i U12 będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim turnieju, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie przed finałem Pucharu Polski - 2 maja br.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 13 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest napastnik reprezentacji Polski oraz włoskiego SSC Napoli Arkadiusz Milik.