Miasto dostało pieniądze na remont "kolejowych" ulic

Miasto z Wizją / 09.05.2019 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Po podpisaniu umowy ruszymy z procedurą przetargową inwestycji

Decyzja już jest! Blisko 3 mln zł otrzyma Szczecinek z Ministerstwa Infrastruktury. Pieniądze wraz z wkładem własnym miasta zostaną przeznaczone na remont ciągu komunikacyjnego ulic: Dworcowa - Klejowa - Wiśniowa. Wsparcie finansowe było możliwe dzięki aplikowaniu przez miasto w rządowym Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Kasa ratusza zostanie zasilona kwotą 2,845 mln zł. Drugie tyle Szczecinek wyłoży ze swojego budżetu. Łącznie na przebudowę trzech solidnie zaniedbanych ulic przeznaczymy 5,7 mln zł. Pieniądze zostały zabezpieczone w tegorocznym budżecie.

- Po podpisaniu umowy przystąpimy do przeprowadzenia procedury przetargowej - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że projekt inwestycji został wykonany w ubiegłym roku. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by ją rozpocząć jeszcze tegorocznego lata.

- Chcemy doprowadzić do sytuacji, by mieszkańcy Szczecinka, którzy jadą na dworzec PKP od strony ul. Cieślaka i Słowiańskiej nie musieli dojeżdżać do ronda przed wiaduktem na ul. Pilskiej, ale mogli wcześniej skręcić w ul. Wiśniową i dalej ul. Kolejową dojechać do dworca, zarówno PKP jak i PKS - wyjaśnia burmistrz.

- Ciąg jest zdewastowany i praktycznie nieczynny. Nikt tamtędy, po tych dziurach, nie chce jeździć. Dlatego chcemy ten ciąg, bardzo ważny dla układu komunikacyjnego miasta, wreszcie udrożnić - dodaje nasz rozmówca.

Łączna długość objętych planowaną przebudową ulic wraz z ich infrastrukturą techniczną wynosi około 700 metrów. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę dróg wraz z budową stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, przebudowę placu przed dworcem PKP, budową miejsc postojowych dla taksówek, przystanku dla wysiadających i wsiadających dla autobusów Komunikacji Miejskiej, miejsc postojowych dla autobusów PKS oraz publicznej toalety miejskiej na placu przydworcowym PKP.

Na całym odcinku planowanej inwestycji powstanie też nowa kanalizacja deszczowa.