Mecz wspomnień w Szczecinku

Miasto z Wizją / 01.07.2018 / Komentarze
Zagrali dla "Czarnego"

Legenda szczecineckiej piłki - Janusz Leszko, dla przyjaciół "Czarny", na dobre pożegnał się z piłkarskim boiskiem. Przez kilkanaście lat kopał piłkę (a raczej bronił bramki) w szczecineckich klubach - Darzborze i Lechii. Ale nie tylko. Grał też w Gryfie Słupsk i Bałtyku Koszalin. Był również trenerem - wychowawcą wielu piłkarskich pokoleń młodzieży.

Byli piłkarze Darzboru postanowili podziękować koledze z boiska i trenera meczem charytatywnym. Swoiste spotkanie futbolowych pokoleń szczecineckich piłkarzy miało miejsce w sobotę 30 czerwca. Mecz rozegrany został na płycie głównej Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa.

- Żal się żegnać, ale takie jest życie, biegnie szybko, nie ogląda się za siebie. Wspominam swoje piękne lata młodości i aż łza się w oku kręci. Teraz będę wyłącznie kibicem. Mam nadzieję, że w Szczecinku nadal rodzić się będą piłkarskie talenty, także przyszli reprezentanci Polski - powiedział nam Janusz Leszko.

Gościem honorowym Janusza był Jarosław Fojut (J. Leszko brał udział w jego procesie szkoleniowym), Mistrz Polski 2012 w barwach Śląska Wrocław, piłkarz m.in. Legionovii Legionowo, Darzboru Szczecinek, Bolton Wanderers, Luton Town, Stockport County, Śląska Wrocław, obecnie Pogoni Szczecin.

- Bardzo chciałem dziś zagrać - dla Janusza, szczecineckich kibiców i moich kolegów z boiska. Niestety, obecnie przechodzę rehabilitację po kontuzji - powiedział "Miastu z Wizją" J. Fojut.

Przed meczem było gorące powitanie Janusza Leszko, przemówienia, wspomnienia i kwiaty, m.in. od wiceprzewodniczących Rady Miasta Szczecinka Małgorzaty Bały i Małgorzaty Kuszmar (Janusz Leszko był radnym Rady Miasta zasiadając w Klubie Platformy Obywatelskiej).

Zespoły Darzbór 86 i Darzbór All wystąpiły w następujących składach:

Darzbór All: Krzysztof Barć, Krzysztof Hrymowicz, Ireneusz Paczek, Grzegorz Kubiak, Mateusz Fudali, Mateusz Sobolczyk, Robert Siwiński, Szymon Góra, Bartłomiej Gehrke, Michał Jaczewski, Szymon Dobrosielski, Paweł Ludwiczak, Paweł Tranbowicz, Dariusz Mikłasz, Łukasz Leszko, Krzysztof Bernatek, Marcin Korabiusz, Arkadiusz Steffen.

Darzbór 1986: Karol Sadzik, Łukasz Moroza, Krzysztof Piesiak, Marcin Stelmaszyński, Kamil Kot, Grzegorz Kozanko, Kamil Chicewicz, Łukasz Tomczak, Łukasz Kościan, Mateusz Kamiński, Szymon Podolańczyk, Grzegorz Muga, Krzysztof Filipkowski, Hubert Czeszczewik, Maciej Jaroszyński, Zbigniew Węglowski, Piotr Kusiak.

Wynik tego niecodziennego meczu był sprawą drugorzędną, ale z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Darzbór All 2:1 (1:1).

Mecz sędziowali: Mirosław Gocałek, Kacper Szumert i Przemysław Kamiński.

Po meczu odbyła się m.in. licytacja koszulek zespołów ekstraklasowych. Była też loteria fantowa, a na głodnych czekało stoisko garmażeryjne i grill. Dochód z meczu został przekazany na leczenie i rehabilitację Janusza Leszko.