Łydżba wystawi się na Zamku

Miasto z Wizją / 15.04.2018 / Komentarze
Galeria Sztuki zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Łydżby

Tym razem na Zamku wystawi się częstochowski artysta Jacek Łydżba. Wernisaż wystawy jego prac będzie miał miejsce w środę 18 kwietnia. Początek o godz. 18. Wystawa będzie eksponowana do 15 maja.

Jak podkreślił organizator - Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, "energetyczne" obrazy Jacka Łydżby będziemy mogli gościć w Szczecinku dzięki uprzejmości kolekcjonera sztuki współczesnej Grzegorza Bachóra.

Jacek Łydżba urodził się w 1966 roku we Włoszczowie. W latach 1985-1989 studiował wychowanie plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Od 1989 do 1994 roku studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał na Wydziale Grafiki w pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca.

Od 1995 r. asystent w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie do dziś mieszka razem z rodziną. W 1999 r. został nominowany do „Paszportu Polityki”. W 2002 r. uzyskał tytuł doktora i został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Wykłada w pracowni projektowania graficznego. W 2004 r. wybrany zastępcą dyrektora Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (byłej WSP). Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy 2006. Prezes Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie w latach 2011-2016.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/SAPiK

Foto: SAPiK/Kolaże: S. Włodarczyk