Lepsze połączenia do Trzesieki i Parsęcka

Miasto z Wizją / 27.02.2018 / Komentarze
Komunikacja Miejska, po wysłuchaniu wniosków pasażerów, modyfikuje rozkład jazdy „trzynastki”

O ile z poruszaniem się po centrum Szczecinka pojazdami Komunikacji Miejskiej nie ma większych problemów, tak mieszkańcy tych bardziej peryferyjnych dzielnic często uskarżają się na zbyt małą częstotliwość kursów oraz brak możliwości dotarcia do danego miejsca w określonych godzinach.

Miejski przewoźnik postanowił – w odpowiedzi na ponawiające się prośby i uwagi – kolejny raz zbadać potrzeby kolejnych pasażerów. Jeszcze w grudniu minionego roku udostępnił on na swojej stronie internetowej ankietę, w której mieszkańcy os. Marcelin mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące kursowania linii nr 14. Teraz podobną szansę miały osoby wybierające kursy linii nr 13 – zwłaszcza ci, którzy regularnie korzystają z niej jadąc do i z Trzesieki oraz Parsęcka.

Jak się okazało, odzew mieszkańców był bardzo duży, a ich uwagi i sugestie wkrótce znajdą swoje odzwierciedlenie w zmianach wprowadzonych w rozkładach jazdy.

- Prezes Komunikacji Miejskiej zaprosił na spotkanie podsumowujące tę ankietę przedstawicieli Rady Osiedla Trzesieka, a także m.in. wójta i przedstawił jej wyniki. Pozytywnym zaskoczeniem była duża ilość odpowiedzi mieszkańców, ponieważ wypełnionych zostało około 400 ankiet – powiedziała podczas ostatniej sesji radna Renata Rak. -  Wiadomo już, że zmiany w rozkładzie i funkcjonowaniu tej linii są konieczne – dodała, dopytując jednocześnie prezesa KM o termin ich wprowadzenia.

- Ankieta spotkała się z dużym zainteresowaniem, sami byliśmy zaskoczeni tak licznym odzewem, ale to dobrze. Te zmiany, o których rozmawialiśmy na spotkaniu , aby ta komunikacja była jeszcze bardziej dostosowana  do potrzeb mieszkańców, wprowadzimy na początku marca. Trudno mi dokładnie powiedzieć kiedy, ponieważ musimy te zmiany też pozgłaszać odpowiednim instytucjom, których zezwolenia potrzebujemy na ich wprowadzenie. Przypuszczam, że nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch tygodni – zapewnił Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk