Łabędzie i kaczki dostają dwudaniowy obiad

• Tv
Miasto z Wizją / 04.03.2018 / Komentarze
Dzikie ptactwo pod troskliwą opieką miasta

Z powodu niskich temperatur łabędzie i kaczki bytujące na jeziorze Trzesiecko przy wypływie rzeki Niezdobnej dostają … dwudaniowy obiad.

- Wpierw wysypujemy ziarno dobrej jakości, kilka godzin później, około południa łabędzie i kaczki mają prawdziwy raj dla podniebienia, gdyż na obiad dostają gotowane ziemniaki. Akcję będziemy prowadzić do czasu ustąpienia silnych mrozów - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Wasąg, kierownik Referatu Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

- Taką swoistą karmę zadajemy naszym ptakom po konsultacji z ornitologami i lekarzami weterynarii. Ponoć gotowany ziemniak pobierany przez ptactwo z wody czyści przewód pokarmowy ptaka i dobrze wpływa na trawienie.

Wideo: Krzysztof Gręźlikowski - dziękujemy