Kwiaty i odblaski na Dzień Kobiet

Miasto z Wizją / 08.03.2018 / Komentarze
Przedszkolaki z "Krasnoludka" wraz ze strażnikami miejskimi obdarowali mieszkanki upominkami

Dziś, 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. O paniach, mieszkankach naszego miasta, w tym dniu kolejny raz pamiętały także przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Krasnoludek”.  Jak co roku maluchy wraz z opiekunkami przygotowały dla szczecinecczanek upominki i wyruszyły w miasto, aby obdarować nimi napotkane panie. W tym roku jednak dzieci przygotowały specjalne prezenty – własnoręcznie wykonane tulipany.

Podczas tegorocznych obchodów tego święta przedszkolakom towarzyszyli również funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej, którzy bardzo chętnie przyłączali się do składanych napotkanym mieszkankom życzeń, jednocześnie postanawiając zadbać o ich bezpieczeństwo.

- Pomysł zorganizowania takiej wspólnej akcji z okazji Dnia Kobiet wyszedł od przedszkola. Otrzymaliśmy propozycję, aby wspólnie z dziećmi wybrać się na taki spacer i połączyć go z akcją odblaskową. Dlatego też dziś każda napotkana przez nas mieszkanka otrzymała pięknego, zrobionego przez dzieci tulipana, a także odblask, który może przypiąć sobie np. do torebki, a tym samym zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi nam spec. Paulina Peciak-Nazarewska. - Korzystając z okazji wszystkim kobietom życzymy uśmiechu na twarzy, radości oraz pogody ducha każdego dnia.

W dzisiejszym spacerze maluchom z „Krasnoludka” oraz funkcjonariuszom towarzyszył jeszcze jeden, dość rzucający się w oczy gość – Mróweczka znana z wielu wcześniejszych akcji naszej Straży Miejskiej. To bowiem firma PSB Mrówka jest fundatorem odblasków, które podczas licznych wydarzeń są rozdawane mieszkańcom naszego miasta.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Spec. Paulina Peciak-Nazarewska