Kronospan rozpoczyna montaż elektrofiltru na suszarni MDF

• Tv
Miasto z Wizją / 27.02.2019 / Komentarze
Zostanie on wybudowany w takim samym standardzie, jak w zakładzie w Salzburgu

Dziś (27.02) w szczecineckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział burmistrz Daniel Rak, dyrektor zarządu Kronospan Polska Krzysztof Aleksandrowicz oraz kierownik ds. ochrony środowiska firmy Kronospan Zbigniew Klugiewicz. Celem spotkania było poinformowanie mieszkańców za pośrednictwem lokalnych mediów o postępach w wypełnianiu porozumienia podpisanego w październiku minionego roku pomiędzy miastem i firmą Kronospan.

W myśl porozumienia firma zobowiązała się do szeregu działań na terenie samego zakładu, jak i naszego miasta. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Porozumienie z Kronospanem”. W jego ramach firma zadeklarowała m.in. niezwłoczną realizację dalszych działań modernizacyjnych w zakładzie w ramach dostosowania do nowych przepisów BAT, w tym modernizację „blow-line” suszarni MDF. Tak też się stanie. Do końca listopada tego roku w mieście zostaną zlikwidowane wszelkie uciążliwości odorowe pochodzące z linii produkcyjnej MDF. Wtedy też uruchomiony zostanie mokry elektrofiltr. Dodajmy, że zostanie on wybudowany przez tego samego producenta i w takim samym standardzie, jak w zakładzie Kronospan w Salzburgu.

Koszt całego przedsięwzięcia to kilkadziesiąt milionów euro. Jego realizacji podejmie się firma Scheuch, która będzie korzystała również z usług polskich firm oraz szczecineckich przedsiębiorców. Z kolei po uruchomieniu elektrofiltru powstaną kolejne miejsca pracy dla osób, które będą odpowiadały za obsługę instalacji. Więcej na ten temat w materiale wideo z dzisiejszej konferencji.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra