Komisje wyborcze na dziesięciu osiedlach

Miasto z Wizją / 18.03.2019 / Komentarze
Do urn pójdziemy w niedzielę 12 maja

W maju br. mieszkańcy Szczecinka wybiorą Rady Osiedli. Wybory pod warunkiem pomyślnej rejestracji list kandydatów odbędą się na osiedlach: Zachód I i Zachód II, Koszalińska - Kołobrzeska, Mierosławskiego - Wiatraczna, Wodociągowa - Rzeczna, Słowiańska - Łódzka, Kopernika - Winniczna, Centrum, Szczecińska - Gdańska i Trzesieka.

Z kolei wybory nie odbędą się na dwóch osiedlach: Mickiewicza - Chełmińska oraz Pilska - Raciborki. Nie powstały tam komisje wyborcze. Czas na ich powołanie minął w piątek 15 marca.

Teraz pora na kolejne etapy osiedlowej operacji wyborczej. Do 29 marca (do godz. 13) przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów na radnych Rady Osiedli. Do 19 kwietnia podana zostanie do publicznej wiadomości informacja o miejscu i terminie przeprowadzenia głosowania oraz rozplakatowanie obwieszczeń o zgłoszonych kandydatach do poszczególnych Rad Osiedlowych. Z kolei sporządzenie spisu wyborców nastąpi do 22 kwietnia.

Głosowanie będzie miało miejsce w niedzielę 12 maja. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 9 do godz. 20. Członkowie komisji wyborczych (tak zdecydował burmistrz Daniel Rak) otrzymają diety w wys. 135 zł.

W tegorocznym budżecie miasta zapisano wydatki na Rady Osiedli w kwocie 477 575 zł, w tym również na przeprowadzenie wyborów. Składka na jednego mieszkańca szczecineckiego Osiedla wynosi 15 zł.