Joanna Zielska z sukcesem podczas zimowych Debiutów PZKFiTS

Miasto z Wizją / 26.02.2018 / Komentarze
17-letnia mieszkanka Szczecinka oficjalnie rozpoczęła swoją karierę w kulturystyce

W ostatnich dniach do Krakowa zjechali kulturyści i kulturystyki z wszystkich zakątków kraju. Wszystko po to, aby wziąć udział w Europe Sport Power. Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 500 zawodniczek i zawodników, tym samym ustalając nowy rekord frekwencji. W hali Expo jednocześnie odbyły się zimowe Debiuty PZKFiTS. To właśnie udział w nich równa się z oficjalnym rozpoczęciem kariery w kulturystyce lub fitness.  Okazało się, że na scenie przed składem sędziowskim zaprezentowała się także mieszkanka naszego miasta, która za swój występ zebrała wysokie noty.

Szczecinek podczas Debiutów reprezentowała 17-letnia Joanna Zielska, zawodniczka Akademii Fitness Sportowego, która na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Do startu w Krakowie przygotowywała ją Mistrzyni Świata Anna Guzik-Sobolewska. Ich współpraca zaowocowała zajęciem VI miejsca w kategorii fitness sylwetkowe kobiet do 163 cm.

- Asia swoją przygodę z siłownią rozpoczęła zaledwie 1.5 roku temu. Trenujac 4-5 razy w tygodniu i przestrzegając restrykcyjnej diety mimo tak krótkiego stażu treningowego reprezentowała wysoką formę startową. Zawodniczka już szykuję się do kolejnych startów w Mistrzostwach Polski Juniorów -informuje Marcin Sobolewski , prezes Stowarzyszenia Akademia Fitness Sportowego w Szczecinku.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Akademia Fitness Sportowego