Jesiotr na zawodach Szczupak 2019

Miasto z Wizją / 20.05.2019 / Komentarze
Szczecineccy wędkarze polowali na zębacze na jeziorze Radacz

13 wymiarowych (powyżej 50 cm ) szczupaków skusiło się na przynęty podawane przez wędkarzy z Koła PZW "Jesiotr". Dziś (niedziela 19.05) na jeziorze Radacz rozegrano doroczne zawody "Szczupak".

- Koledzy łowili parami z łodzi. Rywalizacja była bardzo zacięta, a losy podium zawodów ważyły się niemal do ostatniej chwili - mówi "Miastu z Wizją" Maria Siebert, sędzia główny wędkarskich zmagań.

- W zawodach wzięło udział 28 wędkarzy, łowiących z 14 łodzi. Ich łupem padło 13 wymiarowych szczupaków. Największą rybę - szczupaka o długości 72 cm (na zdjęciu głównym) złowił kolega Dariusz Gorkowienko. Było też kilka szczupaków o długości powyżej 70 cm. Zawody rozgrywaliśmy na "żywej rybie".

Pierwsze miejsce zajął team: Marek Sikorski i Grzegorz Karczewski. Drugie miejsce padło łupem załogi: Jan Filipek i Krzysztof Zarębski. Najniższe podium wywalczyła rodzinna para Ryszard i Jan Wysoccy.

Dalsze (klasyfikowane miejsca): Dariusz Gorkowienko - Ireneusz Czeszczewik, Tomasz Arasim - Tomasz Kowara, Hubert Obuchowicz - Kazimierz Obuchowicz oraz Henryk Bronowicki - Waldemar Kubicki.

Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani bonami towarowym w wys. 600 zł, 500 zł i 400 zł - do realizacji w sklepie wędkarskim. Spośród wszystkich uczestników dzisiejszych zawodów zarząd koła rozlosował nagrody rzeczowe w postaci woblerów i koszulek "Jesiotra".

Aktualizacja:

Wędkarze nie tylko łowili ryby. Korzystając z wolnej chwili sprzątali też brzegi jeziora. Efekt na załączonym zdjęciu.

Foto: Andrzej Kąkol - Koło PZW "Jesiotr"