I Kongres Kobiet w Wałczu

Miasto z Wizją / 01.10.2018 / Komentarze
Szczecinecczanki wyróżnione

W sobotę (29.09) odbył się I Kongres Kobiet w Wałczu zorganizowany przez Stowarzyszenie klub otwartej twórczości z Tuczna we współpracy z OWES dla Regionu Szczecineckiego. W Komitecie zasiadły: Marzena Domańska, Aldona Piaskowska, Anna Kałamarz, Jolanta Pawlus, Anna Turska. Zadanie zostało sfinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego Społecznik 2018 przy współpracy z Dorotą Różą Chałat z Koszalina, pod patronatem Kongresu Kobiet. Projekt obejmował trzy powiaty: wałecki, świdwiński i szczecinecki.

Podczas Kongresu odbyły się bardzo ciekawe panele dyskusyjne pt. „Parytety w samorządach i polityce”- bierzmy sprawy w swoje ręce, oraz „O równym traktowaniu kobiet i mężczyzn”. Można było również wysłuchać ciekawych wykładów poprowadzonych przez zaproszonych gości. Na scenie nie zabrakło miejsca dla występów artystycznych, pięknie zaśpiewała Estera Naczk-Suska, niesamowity pokaz przedstawił Teatr Tańca Ego Vu z Gryfina, oraz niezwykły spektakl teatralny odegrała grupa RUMOR.

Najbardziej emocjonującym momentem było rozstrzygnięcie konkursu pod patronem Kobieta Powiatu Wałeckiego, Szczecineckiego i Świdwińskiego 2018. Nominowano kobiety w trzech kategoriach:

Biznes:
Aleksandra Krukowska- Wałcz
Elżbieta Rybicka - Świdwin
Iwona Jasik -Szczecinek
Działalność społeczna:
Agnieszka Kopernatzka - Szczecinek
Wiesława Chodoruk - Wałcz
Agnieszka Brodowska- Świdwin
Działalność administracyjna i publiczna:
Halina Kuch - Wałcz
Justyna Małolepszy - Świdwin
Anna Kałamarz - Wałcz
Małgorzata Bała – Szczecinek

Aż w dwóch kategoriach laureatkami zostały mieszkanki Szczecinka.

Nagroda w kategorii Biznes - Iwona Jasik
Nagroda w kategorii Działalność społeczna - Agnieszka Kopernatzka
Nagroda w kategorii Działalność administracyjna i publiczna - Anna Kałamarz
Marcin Ejma - Nagroda specjalna przyznawana przez organizatorki dla mężczyzny.

Kapituła konkursu: Małgorzata Chruścicka, Izabela Zapalska, Barbara Doran, Aldona Piaskowska i Marzena Domańska.

Ogromne gratulacje dla laureatów i powodzenia w dalszym działaniu.

Tekst: Agnieszka Kopernatzka

Zdjęcia: Marcin Madajczyk - Prezes „Kot klub otwartej twórczości”
Agnieszka Kopernatzka – archiwum prywatne