Głosować mogą od stu lat

Miasto z Wizją / 06.03.2018 / Komentarze
Muzeum zaprasza na wykład z okazji stulecia uzyskania przez Polki praw wyborczych

Każdego roku 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. O tym święcie pamiętać powinni zwłaszcza panowie, aby nie wracać do domu bez „umownego” kwiatka. Nie zapominają o nim również panie, które chętnie tego dnia przyjmują tulipany czy czekoladki. Jednak czy wszyscy pamiętają, że to, co w dzisiejszych czasach jest dla nas całkowicie normalne, jeszcze sto lat temu stało pod znakiem zapytania, a kobiety w wielu dziedzinach życia były jawnie dyskryminowane.

Właśnie 8 marca, odwiedzając szczecineckie Muzeum Regionalne, będziemy mieli okazję poznać nieco inne spojrzenie na historię i przyjrzeć się wydarzeniom, jakie rozegrały się w początkach ubiegłego wieku, a które odcisnęły duży wpływ na sytuację kobiet w Polsce. Tego dnia odbędzie się tu wykład pt. „Chcemy całego życia” z okazji stulecia uzyskania przez Polki praw wyborczych, który poprowadzi Anna Dymna ze szczecineckiego muzeum. To wspólna inicjatywa naszego muzeum oraz szczecineckiego oddziału Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Z kolei po zakończeniu wykładu jego uczestniczki przejdą na Plac Wolności przebrane w stroje sprzed stu lat, aby w ten sposób świętować tę szczególną rocznicę, a także pokazać, że wciąż jest wiele do zrobienia w kwestii praw kobiet.

Tekst: Marzena Góra
Foto: wikipedia org