GDDKiA: objazd w kwietniu, wiadukt w czerwcu

Miasto z Wizją / 29.03.2019 / Komentarze
Znamy terminy zakończenia dwóch kluczowych inwestycji na budowie obwodnicy S11

Budowa obwodnicy na drodze ekspresowej S11 niesie wiele utrudnień dla mieszkańców Szczecinka, szczególnie ze wschodnich dzielnic miasta. Na podobne trudności narzekają też mieszkańcy miejscowości położonych na wschód od Szczecinka.

Roboty na obwodnicy wchodzą w decydującą fazę. Zwieńczenie największej w historii miasta inwestycji drogowej planowane jest na sierpień tego roku.

Wcześniej generalny wykonawca - firma "Eurovia" musi dokończyć budowę obiektów inżynieryjnych przecinających przyszłą obwodnicę. Kluczowym utrudnieniem dla kierowców będzie wyłączenie z ruchu kołowego ul. Słupskiej - od ronda koło cmentarza do ul. Rybackiej, a co za tym idzie uruchomienia blisko 7-kilometrowej drogi objazdowej od ul. Słupskiej w ciągu drogi krajowej nr 20 do wiaduktu na ul. Koszalińskiej w ciągu drogi krajowej nr 11.

- Objazd zostanie uruchomiony w połowie kwietnia - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drugą kluczową "podinwestycją" na budowie obwodnicy jest wiadukt w ciągu ul. Koszalińskiej prowadzący ze Szczecinka do Bugna i dalej - Gałowa, Trzcinna i Sporego.

- Wiadukt zostanie oddany do dyspozycji kierowców, rowerzystów i pieszych w czerwcu br. - ujawnia nam M. Grzeszczuk.

Zakończenie jego budowy skróci też objazd na trasie ul. Słupska - ul. Koszalińska. Ten będzie czynny do czasu zakończenia budowy wiaduktu w ciągu ul. Słupskiej na DK 20.