Gaudeamus Igitur w szczecineckiej Akademii

Miasto z Wizją / 14.10.2018 / Komentarze
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Dziś (niedziela 14.10) w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Elżbiety miała miejsce znamienita uroczystość - inauguracja XII Roku Akademickiego na Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku. Na uroczystość przybyło wielu gości z kadrą kierowniczą i dydaktyczną uczelni oraz Posłem na Sejm RP Radosławem Lubczykiem na czele. Jednak najważniejszymi osobami w auli Księżnej byli studenci.

Uroczystość poprowadził kanclerz szczecineckiej uczelni Sławomir Elegańczyk. W swoim wystąpieniu przedstawił rys historyczny akademii w naszym mieście. Pogratulował też nowo przyjętym studentom i życzył im jak najwyższych ocen.

- Do dziś nasza akademia na studiach licencjackich wykształciła ponad 930 osób, z czego prace race magisterskie obroniło 303 absolwentów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w Szczecinku jest akademia - mówił m.in. S. Elegańczyk.

W swoim  wystąpieniu kanclerz zaznaczył też, że progi Akademii co roku przekracza 40-60 studentów.

- W tym roku przyjęliśmy około 140 osób. Ta liczba może być jeszcze większa. Obecnie na wszystkich kierunkach studiuje w akademii 430 studentów - ujawnił.

Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017 zakończyła immatrykulacja studentów I roku, wręczenie nagród dla najlepszych studentów, wykład inauguracyjny, Gaudeamus Igitur oraz prezentacje uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinku.