Festiwal Baniek Mydlanych

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 26.05.2019 / Komentarze
Tłum dzieci z rodzicami na Placu Koncertowym

Mimo nieco chłodnej aury, dziś (niedziela 26.05) na Festiwal Baniek Mydlanych przybyło moc gości. Oczywiście - dzieci. Towarzyszyli im rodzice. Zabawa jest przednia i potrwa jeszcze kilka godzin.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Można dostać (za darmo) płyn do puszczania baniek. Bańki puszczają m.in. postacie z bajek. Są też konkursy z nagrodami, a do dyspozycji dzieci - dmuchańce i eurobungee.
- Festiwal Baniek Mydlanych to doskonała zabawa dla wszystkich, bez wyjątku, bez ograniczeń wiekowych. Ten magiczny dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach - zachęcają organizatorzy.

Dorośli, ale nie tylko, po trudach produkcji mydlanych baniek mogą się posilić potrawami przygotowanymi w najprawdziwszej wojskowej kuchni polowej. Jest pyszna zupa gulaszowa - ręczymy, próbowaliśmy, są też inne potrawy z grilla.

Wśród mieszkańców Szczecinka zgromadzonych na Placu Koncertowym przebywał radny Rady Miasta Ryszard Pazoła (Koalicja Obywatelska). Nie brakowało rozmów i dyskusji. Szczecinecczan najbardziej interesował Budżet Obywatelski. Ale nie tylko. W rozmowach z radnym poruszali też inne problemy, dotyczące głównie ich osiedlowych społeczności.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk