Dzieci z Przedszkola Miś posadziły drzewka

Miasto z Wizją / 12.04.2019 / Komentarze
Przedszkolaki wspólnie z opiekunami i przedstawicielami Kronospanu zainaugurowały tegoroczną akcję Kronodrzewko

O tym, jak ważna jest ekologia i dbanie o środowisko wiedzą dzieci z „Misia”, przyzakładowego przedszkola Kronospanu. W piątek, 12 kwietnia przedszkolaki wspólnie z opiekunami i przedstawicielami firmy niejako zainaugurowani tegoroczną akcję Kronodrzewko. W ten weekend w Szczecinku i okolicy „wyrośnie” kolejnych kilka tysięcy drzew. Łącznie, dzięki inicjatywnie firmy, w całym kraju posadzonych zostanie 60 tysięcy drzew. Akcja "Kronodrzewko" w swoich założeniach ma przede wszystkim służyć ochronie środowiska naturalnego, jak również podnosić świadomość ekologiczną społeczeństwa. Od początku akcji zasadzono niemal pół miliona nowych drzew.

Tego dnia każda grupa przedszkolaków na terenie placówki zasadziła swoje drzewko. Tym samym „wyrosło” tu kilka klonów, a każdy z nich został oznaczony stosowną tabliczką z nazwą grupy. Na tym jednak nie koniec, ponieważ dzieci w przyszłości będą mogły pielęgnować swoje sadzonki i oczywiście patrzeć, jak się rozrastając, zmieniając w pokaźnych rozmiarów drzewka. W następnych latach również kolejne grupy posadza własne drzewa. Podczas akcji maluchy mogły wykazać się także zdolnościami plastycznymi, ozdabiając ceramiczne doniczki, w których następnie każdy zasadził swojego własnego irysa.

- Każdego roku już od 19 lat podczas akcji „Kronodrzewko” angażujemy również dzieci do tego przedsięwzięcia – mówi nam Jakub Piniarski, menedżer ds. personalnych firmy Kronospan. - Jeśli chodzi o dzieci z Przedszkola Miś, to sadzą oni z nami drzewa już po raz drugi. Jako że rok temu był to nowy budynek, to podczas poprzedniej akcji dokonaliśmy nasadzeń przed budynkiem. Były to głównie krzewy, ponieważ chcieliśmy upiększyć tę scenerię wokół przedszkola. W tym roku natomiast sadzimy już konkretne duże klony, które mamy nadzieję, że za 10-15 lat będą pięknie wyglądać.

Z kolei jutro (sobota, 13 kwietnia) finał akcji będzie miał miejsce w Nadleśnictwie Spore, gdzie o godz. 9:00 spotkają się mieszkańcy, zaproszeni goście, leśnicy oraz pracownicy firmy z rodzinami. Tego dnia szczecineccy włodarze miasta i powiatu w towarzystwie członka zarządu firmy Krzysztofa Aleksandrowicza zasadzą drzewka w parku miejskim w sąsiedztwie nowego placu zabaw.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra