Dwie plaże czyste, Wojskowa zamknięta

Miasto z Wizją / 13.06.2019 / Komentarze
Sanepid zakończył badania wody na szczecineckich kąpieliskach

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szczecinku zakończyła badania wody na kąpieliskach zlokalizowanych na jeziorze Trzesiecko, tj. plaży Miejskiej przy ul. Mickiewicza, na Mysiej Wyspie i na plaży Wojskowej przy ul. Kilińskiego.

- Otrzymaliśmy właśnie decyzję Sanepidu. W sobotę otwieramy plażę Miejską i kąpielisko Mysia Wyspa. Niestety, woda nie "trzyma" norm na plaży Wojskowej. Póki co kąpielisko jest zamknięte. Sanepid powtórzy tam badania w poniedziałek - mówi "Miastu z Wizją" zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Mazur (OSiR jest gospodarzem naszych kąpielisk - dop. red.).

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, szczecinecki sezon kąpielowy 2019 na jeziorze Trzesiecko potrwa od soboty 15 czerwca do soboty 31 sierpnia.

O przygotowaniach do sezonu letniego nad Trzesieckiem piszemy w artykule: