Dotacja dla Kościoła Mariackiego

Miasto z Wizją / 11.04.2019 / Komentarze
20 tys. zł na prace konserwatorskie wieży kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Na sesji w czwartek 18 kwietnia br. Rada Miasta podejmie decyzję w sprawie udzielenia dotacji w wys. 20 tys. zł dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z przeznaczeniem na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych wieży kościoła NNMP (etap IV), wpisanego do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego.

W uzasadnieniu uchwały napisano m.in.:

Na konkurs burmistrz dot. udzielania dotacji na pomoc przy restauracji zabytków w wyznaczonym terminie do Urzędu Miasta wpłynął jeden wniosek, złożony przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, którego kompletność i zasadność zatwierdziła Komisja rozpatrująca wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane przy zabytku nieruchomym lub ruchomym, wpisanym odrębnie do rejestru zabytków, położonym lub znajdującym się na terenie Miasta Szczecinek, powołana Zarządzeniem Burmistrza Miasta Szczecinek z dn. 14.03.2019 r.

Komisja po ocenie formalnej i merytorycznej wniosku stwierdziła, że przedstawione we wniosku roboty, które mają objąć przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych – obejmujących front wieży kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny są zgodne z zakresem prac przewidzianych dla udzielenia dotacji.

Podjęcie niniejszej uchwały pozwoli przyznać rzeczoną dotację, która umożliwi sfinansowanie prac będących kolejnym etapem prac konserwatorskich przy wieży ww. kościoła.